Kis Mesterséges Intelligencia (Artificial Intelligence - AI) demonstráció a Google részéről. Elgondolkodtató, mennyire értelmes máris és semmi gépies nincs benne. A második beszélgetésben még az ember által félreértett szöveghez is alkalmazkodott.
A Knight Rider beszélő autója hamarosan hétköznapi dolog lesz. A Telekom már teszteli az itthoni hálózatához fejlesztett MI-t, melynek Vanda lesz a neve.
A Google MI-je aztán ott fog figyelni mindenhol, a youtube-on, a google drive-on, a telefonodon és semmi nem fogja elkerülni a figyelmét. Ennek következtében privátszférádnak nagyjából búcsút inthetsz.
A technológiának, ahogy már az lenni szokott, vannak hasznos és vannak árnyoldalai. Ahhoz, hogy normális világ legyen, nagyon oda kell figyelni, hogy az árnyoldalak ne kerekedjenek felül, mert abból nagyon nagy gondok lesznek az egész emberiségre nézve.
Tetszik, nem tetszik, új korszak következik, ahol az MI az élet minden területére be fogja fészkelni magát. Az egyik legnagyobb veszély az, hogy az ún. Deep Learning segítségével, amely az MI tanulási technológiája, egy ún. Skill Cloning metódust fognak alkalmazni a cégek. Ez azt jelenti, hogy vannak ugye emberek, akik hosszú-hosszú évek munkájával megtanultak és/vagy begyakoroltak valamit, és az MI pár nap alatt lemásolja magának ezt a tudást, utána pedig lehet dobni az illetőt, hiszen annak fizetést kéne adni.
A politikusoktól szoktál ilyesmiről hallani? Nem. Azt sem tudják, eszik-e vagy isszák az ilyesmit, de ez azt fogja eredményezni, hogy rögtönözniük kell és a rögtönzés nem mindig szokott jó válaszokat, megoldásokat szülni. Főleg azok fognak bénázni, akik éppen a 19. század irányába terelgetik az ország gondolkodását.
https://www.facebook.com/techinsider/videos/1012573732274316/