Először is mert szakítani mer és akar a bevett és működésképtelen gyakorlatokkal, hiába hisznek bennük egyesek dogmatikusan.
Másodszor: konszenzust szeretne elérni a szélsőségek ignorálásával. Ehhez persze szükség van mindkét oldal józan követőire. Valójában a szélsőségek jelentik az egyik legnagyobb gátló tényezőt.
Harmadszor: vannak távlati terveink, melyek nem politikus- és milliárdosbarátok. Nagyon nem. Az erőforrás alapú gazdaság irányába való lépést nyugodtan nevezhetjük JÓ tervnek, mert az emberiség közös ügyét is szolgálja és a szerteágazó folyamat fokozatosan leépíti, majd ellehetetleníti az autokratikus törekvéseket is a társadalom általános szintlépése mellett.
Negyedszer: egyenlő százaléknyi képviseletet akarunk kiharcolni a jobb-, a bal- és a középutas gondolkodású szavazóknak, hogy senki ne bitorolhassa a hatalmat úgy, ahogy jelenleg teszi a kormány. Mindezt a törvény szavatolná.
Ötödször: forradalmasítanánk a választásokat, hogy valódi és ne ál-népképviselet legyen.
Hatodszor a szakértelemre, a személyes érdemre és hasonlókra alapoznánk a társadalmat a pénz mindent felülíró hatalma helyett. Az oktatást mindenképpen magas szintre kell emelni, hogy minél jobban csökkenjen az aljas, pénz- és hatalommániás politikusok által megvezethető állampolgárok száma.
A környezetet és az embert a profit elé helyeznénk és eköré szerveznénk a törvényeket. Igen, ezek elég szigorúak lennének a törvényeket kijátszó harácsolókkal, csalókkal, a demokratikus berendezkedést bármely módon veszélyeztetőkkel, a környezetkárosítókkal, a nepotistákkal, a korruptakkal és más bűnözőkkel szemben, de könnyen belátható, hogy ezek mai szintű jelenlétében csak álmodni lehet egy normálisabb társadalomról.
Szokatlan? Persze.
Utópisztikus? Talán, de a repülés is az volt a középkorban, aztán most meg hétköznapi dolog.
Veszélyben a környezet? Az élővilág? Sőt úgy általában világ léte? A drágalátos politikusoknak és nemtörődöm milliárdos haverjaiknak köszönhetően nagyon is. Ha bármiféle társadalmi előrelépést szeretne bárki elérni, ezekre mindenképpen fékeket kell rakni.
Paradigmaváltást a politikába, de olyat, hogy beleremegjen a föld! A közérdek mindenekelőtt!