Tisztázzunk egy félreértést
2017-06-25

Hosszabb szösszenet a magántulajdon "szankcionálásáról". Felmerült az imént ez a kérdés, járjuk körbe tehát egy kicsit részletesebben. Mivel a meritokrata nem söpri a kínosabb kérdéseket a szőnyeg alá, olyan dolgok is fényre derülnek, amelyek ütközhetnek egyesek álláspontjával. Mi nem liberális vagy konzervatív szemmel nézzük a világot, hanem közérdek-tudatosan. A jelenlegi politikai közeg sodrában ez nem könnyű feladat és a két szélen állókat zavarhatja is ez a megközelítés.

Az MMT ugyebár amellett áll ki, hogy egy bizonyos vagyoni szint felett lévő személy nem finanszírozhat politikát. Ez a vagyoni szint az átlagembert NEM érinti, hiszen mondjuk 10 millió dollárt vagy annál többet nem tömegesen szoktak keresni az emberek. Az a része, hogy ez miért üdvös a köz érdekében, elég könnyen belátható. Az volt a kérdés, mi van azokkal, akik pl. egyetemet akarnak alapítani.

Nos, hány ilyet ismerünk??? Mi egyet, úgy hívják, hogy Soros György. A másik kérdés az, miért alapított egyetemet. Erre mindjárt fény derül. A pénzemberek nem arról híresek, hogy önzetlenül szórják a milliárdjaikat a nép közé. Ő sem ezt teszi, hanem a globalista elit világkormányt fedél alá hozó tervét hajtja végre. Ezt a nacionalisták rossz szemmel nézik és tűzzel vassal akadályozzák minden tevékenységét.

Meritokrata látásmóddal, ahogy azt már korábban kifejtettük valahol, a globalizmus akár még jó is lehetne, amennyiben

  1. az emberiség jelentősen magasabb átlagintelligenciával rendelkezne
  2. megoldottuk volna a társadalmi problémák zömét
  3. nem lennének egymást gyűlölő és támadó vallások
  4. nem állnának Goldman Sachs-féle uzsoracégek a globalisták mögött (és hasonlók a nacionalista oldalon)
  5. nem a pénz uralkodna úgy általában
  6. kikopna az autoriter gondolkodás az emberiség érintett részéből, főleg az elfogadókból

A Vénusz-projekt is egy jobb világ összehozásáról szól, ami üdvös dolog, de a fenti problémák jelenlétében ez nem fog menni és a kitalálói nem szolgálnak gyakorlati tanáccsal arra nézve, hogy is kéne eljutni oda.

Aki globalizmust akar, az mondjuk kezdje a listán szereplő gondok rendbetételével, meg mondjuk ne írasson Facebook cenzúraszoftvert a kínai államkapitalistáknak, mint Zuckerberg, meg az ultraliberálisok ne paktáljanak le az olajcégekkel a lobbipénzekért, mint Trudeau, továbbá Barroso ne menjen el tanácsadónak a Goldman Sachs-hoz és még sorolni lehetne estig, hogy miért aggályos ez az egész a jelenlegi formájában. Ha az emberek tömegesen az érdemeik szerint jutnának előre, akkor működhetne.

És akkor most vissza az alapgondolathoz. Amíg a nagytőke befolyást tud szerezni a politikában, addig Ő ezt mosolyogva, sőt kézdörzsölve meg is fogja tenni és a köz érdeke SOHA nem fog érvényesülni. Lehet titkon remélni, hogy majd magától megoldódik ez a probléma, de előre szólunk: nem fog. A Vénusz-projekt irányába történő haladáshoz, tetszik, nem tetszik, a progresszív gondolkodásúaknak nyomást kell gyakorolniuk az elnyomást, kizsákmányolást, esélyegyenlőtlenséget, rasszizmust, elbutítást és hasonlókat pártolókra, akármelyik oldalon is álljanak. Ezt a nyomást nem fizikai erőszakként kell értelmezni, hanem egyrészt a tömegek intelligenciájának, tájékozottságának növelésével, másrészt progresszív, közérdekű törvények életbe léptetésével, amiket persze kivételezés nélkül be is kell tartatni. Ha elég hosszú ideig nem a szélsőséges ideológiák kapnak teret, legyen az bármelyik oldalé, akkor pozitív változások állnak be a világban.

A Brit Meritokrata Párt teljesen államosítaná a szupergazdagok pénzét, amint az örökséggé lép elő. Ez kétségtelenül meggátolná az arisztokrácia kialakulását és megerősödését a jelenlegi politikai közegben, viszont éppen az Elon Musk-féle technoguruk érdekében vagy az esetleges (sajnos túl ritka) egyetemalapítók érdekében ezt megváltoztattuk és a politikai szerepvállalásukat korlátozzuk nullára. Ettől még nyugodtan örökíthetik a pénzüket, építhetnek gigafactory-kat vagy alapíthatnak egyetemeket, ha erre adnák a fejüket. Pontosan emiatt lett ez így kitalálva.

Remélhetőleg tisztább vizet sikerült önteni a pohárba a kérdést illetően.

Húngaro Inglés Alemán Italiano Ruso Español Francés Chino Polaco Rumano
Rovatok....
MMT