Brexit-mizéria
2019-03-27

A Brexittel kapcsolatos folyamatok margójára

Naszóval, ez a mai demokrácia egy nagy kabaré/színház/cirkusz a birkáknak, kinek mi a szimpatikusabb. Jelen esetben a lakosság több mint a fele döntött. A kilépési szándék kifejezésre juttatása demokratikus választás eredménye lett. Hogy miért döntöttek így? Arra rengeteg magyarázat lehet. Mindannyian, akik kicsit is észnél vannak tudják, hogy ezekre a dolgokra megannyi politikai eszköztár áll rendelkezésére azoknak, akik ezt a cirkuszt irányítják és mozgatják a többnyire korlátozott tudatállapotban lévő tömegeket. Ez a sztori egyébként kiválóan példázza azt, hogy a demokrácia és annak politikai berendezkedése mennyire nem támogatja a közjó érdekeit, hanem a tömegeket érdekcsoportok játékszerévé alacsonyítja. Sajnos egyre több jel mutat arra, hogy a politikai úton történő döntéshozatali/megoldási modellek alkalmatlanok, teljesen feleslegesek, sőt negatívan hatnak egy társadalom és a hozzájuk szorosan kapcsolódó gazdaság működtetésére. Ennek ellenére még mindig emberek milliói ragaszkodnak ehhez a rossz beidegződéshez. Vajon minek kell történnie ahhoz, hogy végre megkérdőjelezzük ennek a rendszernek a létjogosultságát, és esetleg nyitottabbak legyünk ezektől eltérő megoldások, modellek irányában?

Egy kis Brexites adalék. A kis művelet az adófizetők 500 millió fontjába kóstál hetente. Mivel ez tavalyi adat, valószínűleg ez az összeg már magasabb is azóta.

Ez a cikk 800 milliót említ, ami 1 milliárd dollárnak felel meg.

The Brexit Bill: Here’s the Damage So Far

Ha egy politikusnak valaha el kéne számolnia azzal a kárral, amit okoz, mit tenne az illető?

A világon a politikusi szakma az egyetlen, ahova nem kell alkalmassági vizsgálat és gyakorlatilag felelősséggel sem tartozol a tetteidért. Itt az idő, hogy gyökeresen változtassunk ezen, mert nálunk is volna mit.

Brexit costing Britain £500m a week and rising, says report

Ungherese Inglese Tedesco Italiano Russo Spagnolo Francese Cinese Polacco Rumeno
Rovatok....
MMT