Elhatárolódás a kínai pontrendszertől
2016-11-01

No, ez egy érdekes hír és egészen meglepő is egyúttal. Kínában egy ahhoz HASONLÓ "szociális kredit"-rendszer lesz megvalósítva 2020-ra, mint amit mi is tervbe vettünk. Már látjuk is a bennünket csípőből lekommunistázókat, de akkor gyorsan álljon meg itt a fáklyásmenet.
A 3. évezred társadalmi életének egyre növekvő bonyolultsága, a megnövekedett populáció, a bűnüldözés fokozott nehézsége, az állampolgári kötelezettségek betartatása, az adózási és egyéb bürokratikus eljárások megszaporodott száma miatt egy ilyen rendszer igénye abszolúte érthető és ezzel önmagában nincs is semmi baj.

A baj ott kezdődik, amikor egy ilyen rendszer egy totalitáriánus rendszer kezében van, mint pl. a kínai kommunista párt. Ennek fényében érthetőek az aggályok, mert a kommunisták jól hangzó ígéretei mögött minden bizonnyal a valóban totális kontroll körvonalazódik.

Említhetnénk a klasszikus példát: azért, mert hozzánk hasonlóan Hitler is villával evett, még nem vagyunk nácik. Ha bárki csak röviden beleolvas az MMT terveibe, azonnal láthatja, hogy egyedülálló módon éppen egy totalitáriánus megközelítés ellen akar kiépíteni egy önmagát védelmező társadalmi rendszert. Az MMT nem akar befurakodni az emberek magánéletébe, nem akar techno-elitista viszonyokat, nem akar egy mindenen uralkodó pártot, (nincs is olyan a leírt rendszerben, hogy kormányzó párt, vagyis nincs központosított hatalom) viszont normális mederben akarja tudni a fentebb vázolt hétköznapi problémákat.

És akkor jöjjön az ominózus cikk:

China’s plan to organize its society relies on ‘big data’ to rate everyone

Hongrois Anglais Allemand Italien Russe Espagnol Français Chinois Polonais Roumain
Rovatok....
MMT