Lássuk csak, az országban és a világban egyaránt jelenleg a politika módszereit alkalmazzák a társadalom működtetésére. Tehát, mit mond a demokrata, liberális, konzervatív vagy szocialista doktrína a társadalom-tervezésről...? Az égvilágon semmi érdemlegeset!!!
Hát a vallás?
Gondolom, a nagy teremtő hagyott valahol valami tervrajzokat, útmutatást. Egy ókori eredetű könyvön és a vallási dogmákon kívül sajnos itt sem találunk semmit a társadalomtervezésről.
Azonban van itt valami, amit "tudomány"-nak neveznek.
A tudomány azért egyedülálló, mert módszerei megkövetelik, hogy az ötleteket, javaslatokat teszteljék, és legyenek megismételhetők. Ráadásul bármi, amivel a tudomány előáll, eredendően cáfolható.
Más szóval, a vallástól és a politikától eltérően, a tudománynak nincs önérzete. Bármit is javasol, elfogadja annak a lehetőségét, hogy idővel megcáfolhatják. Nem ragaszkodik semmihez, és folyamatosan fejlődik. Ez nekünk kellően természetesnek hangzik...
Ráadásul külön létezik olyan ág, hogy társadalomtudomány. Fontos, hogy a fejlődés érdekében segítségül hívjuk.
Felmerült, hogy vajon létezik-e tiszta tudomány. Szerintünk létezik, de sajnos kétségtelen, hogy sokan próbálnak visszaélni vele.
A politikusok egy része időnként pénzért megvett, tudományos címmel felaggatott megmondóemberek révén, a tudomány álruhájában valamiféle politikai ideológiát próbál terjeszteni, de a vallás is megtalálta magának a tudomány eszközeit, hogy a saját igazát bizonygassa. Lásd kreacionizmus. Ez utóbbi erősen kimeríti az áltudományosság fogalmát, hiszen nyilvánvaló tényekkel megy szembe, amikor 6000 évesre taksálja a bolygó életkorát.
A tudomány maradjon meg a racionalitás és ideológiamentesség talaján, mert így szolgálja legjobban mindannyiunk érdekét.